Android Güvenlik Kilitini Unutanlara

  Android, Genel, Teknoloji    21 Ağustos 2016
Yorum Yok
Bir çoğumuz akıllı telefonlar kullanıyoruz. Bu akıllı cihazlarda kendince bazı güvenlik tedbirleri mevcut kimisi bunu desenli kullanır, kimisi ise pin kodu gibi dört rakamlı vs vs özel hayatın gizliliği acısında bu tür güvenlik tedbirlerine başvuruyor(uz).
Bu güvenlik tedbirleri bazen bizim için bir kabusa dönüşebiliyor. Özellikle bilmeyen arkadaşlar unutulan bir güvenlik desenini veya pin kodunu telefonun servis yoluyla hal olacağını sanar ama aslnda çözümün adresi sizsinizdir. Sizsiziniz çünkü telefonu aldığınız an sizden belli bilgiler ister. Bu bilgiler Google Play Store uygulamasına erişim için olmazsa olmasımızdır.
Diyelimki Deseni pin kodunu vs unuttunuz. ilk yapmanız gereken ilk etapta size telefona tekrar yönetimi ele almayı anlatmaya çalışacağım,  Telefonu sizden E-posta adresini isteyene kadar deseni tekrarırı yapmak istenilen düzeye geldiğinde ise sizden ilk Google Play Storeye üye Olurken girdiğiniz e-posta ve şifresini isteyecektir. Bunu elbet birr yere not etmişsinizdir etmemiş iseniz vay halinize …      Google Play  veya Google üye olurken şifreleri akılda kalabilecek şekilde kalacak birşeyler yapmaya veya bir yere not olarak saklamayı unutmayın

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.

  Son Yorumlar

      Alexa

      Yazarkafe

    Bumerang - Yazarkafe